UPOZORNĚNÍ! Náš web prošel kompletní revizí a změnou webového providera. Proto je nutné u registrovaných zákazníků provést novou registraci a vyžádat si nastavení Vaši cenové kategorie.

Našli jste levnější licence? Opatrně!

Pokud jste našli na internetu softwarové licence o několik desítek procent levnější než u nás, pak si dejte určitě pozor před jejich nákupem. Ne vždy na levnějších produktech opravdu ušetříte.

Aukční servery? Vyhněte se jim

Pokud jste našli na nějakém aukčním serveru mnohonásobně levnější SW licence, pak budou pravděpodobně tyto licence nelegální. Zjištění takto prodávaných nelegálních licencí před nákupem je docela obtížné. Nicméně selským rozumem lze vyvodit, že např. licence Microsoft Office, která stojí řádově do jednoho tisíce korun, nebude úplně legální. Tento software totiž po nákupu normálně aktivujete, ale může být časem ze strany Microsoftu zablokován.

Pochybné e-shopy? Prověřte si je

Drzost prodejců na aukčních portálech dnes už nezná mezí. Aby prodali své nelegální licence, tak si zakládají různé e-shopy a prodejní portály, aby vypadali důvěryhodně. Na co si u takových e-shopů dát pozor?

Heuréka - opravdu poctivé hodnocení

Před nákupem z takového e-shopu si zkontrolujte, zda-li má nějaké pozitivní a nebo i negativní hodnocení na Heuréce. Po přečtení těchto recenzí si sami vyvodíte názor, zda je prodejce důvěryhodný a nebo ne. Pokud daný e-shop na heuréce vůbec nenajdete, tak to už o něčem svědčí.

Viditelné sídlo firmy a obchodní podmínky

Zkontrolujte si, zda je na e-shopu uvedeno, kdo je provozovatel, zda-li je uvedeno telefonní číslo a klidně na něj i zatelefonujte. Ovšem, i pokud tento e-shop tyto informace splňuje, stále nemáte jistotu, že kupovaná licence nebude padělkem.

Provozovatel je zahraniční společnost? Vyhněte se jí obloukem

Pokud je provozovatelem zahraniční společnost (často Německo, Anglie, Holandsko nebo USA), vyhněte se nákupu z tohoto e-shopu. Pokud už zakoupenou licenci obdržíte, může být problém s vrácením nebo reklamací.

 

01-1654120

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.