DRUHOTNÝ SOFTWARE

Druhotná licence (tzv. použitá licence) je licence, která je vykoupena od společností, které již licenci nevyužijí, např. z důvodu přechodu na novější software. Tyto licence mohou být v souladu s evropskou směrnicí dále legálně přeprodávány. Samozřejmostí je, že licenci už původní uživatel nesmí využívat.

Co umožňuje druhotné licence prodávat?

Právo prodávat použitý software je zakotveno v čl. 4 odst. 2 Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/24/ES o právní ochraně počítačových programů, který stanoví, že se právo na šíření (další převod) počítačových programů v rámci EU vyčerpá při prvním prodeji licence.

Soudní dvůr Evropské unie rozhodl ve svém rozsudku „Právní ochrana počítačových programů – Uvádění licencí k použitým počítačovým programům staženým z internetu na trh“ ze dne 3. 7. 2012, že obchodování s druhotnými licencemi je v rámci Evropské unie legální a tudíž neplatí ustanovení licenčních podmínek. Rozhodnutí evropského soudního dvora platí pro software v jakékoli formě, tzn. jak pro CD, DVD, tak i pro on-line verze.

Výhody druhotných licencí

Mezi hlavní výhody používání druhotných licencí patří:

  • výhodná cena, která vede ke značným úsporám pro firmy i jednotlivce
  • licence se nikdy neopotřebuje, zůstává Vám napořád
  • platí pro všechny varianty licencí (OEM, COA štítky, on-line verze)

Záruka legálního software

Naše společnost Vám poskytuje garanci 24 měsíců na právně nezávadný převod zakoupeného software. Dále Vám garantujeme, že po celou dobu záruky bude možné kdykoli software přeinstalovat a aktivovat.

V případě jakéhokoli problému se Vám zavazujeme zakoupený software vyměnit. Pokud již software není v nabídce, vrátíme Vám plnou částku za zakoupený software.

Přečtěte si:

Naše nabídka: